Dallmayr Prodomo mletá káva 500g

100% Arabika

Dallmayr Prodomo je směs prvotřídní mleté kávy z vybraných druhů odrůd kávy pěstovaných ve vysokohorských oblastech.

Více informací
Skladem
Tisk
Sdílet s přáteli
154 Kč s DPH

Působením vzdušného kyslíku káva rychle ztrácí své aroma. Aby se tomu zabránilo, je káva Dallmayr prodomo balená vakuově. Po naplnění čerstvě umleté kávy se z balení odsaje vzduch a obsah se slisuje. Typické aroma kávy Dallmayr prodomo zůstane zachováno v neotevřeném tvrdém vakuovém balení po mnoho měsíců.

 

Hodí se především na překapávané kávy. Díky šetrnému způsobu přípravy se z kávy vyluhují aromatické a jiné obsažené látky optimální cestou. Odborníci na výživu dokázali, že překapávaná káva je nejlépe stravitelná. Snad všechny kávovary, které jsou dnes na trhu dostupné, jsou vhodné pro přípravu aromaticky vydatného šálku překapávané kávy.

Doporučujeme však čerstvě spařenou kávu hned přelít do termosky, protože káva ponechaná na přihřívací desce kávovaru rychle ztrácí cenné aromatické látky a získává lehce hořkou odstálou příchuť. Mnoho lidé je stále přesvědčeno, že nejlepší chuti lze dosáhnout pomocí ruční filtrace. Přitom je důležité nechat kávu po prvním přelití asi minutu nabobtnat a teprve potom na několikrát přelít příslušným množstvím vody.

Kdo si chce dát záležet, připravuje kávu tak, jak to dříve dělaly naše babičky. Požadované množství kávy se nejprve nasype do konvice a pak se zalije do poloviny horkou vodou. Na povrchu se usazuje kávová sedlina, kterou je nutno opatrně zamíchat lžičkou dovnitř, až nahoře zůstane jenom zlatožlutá pěna. Potom se dolije zbývající horká voda. Po celkem osmi minutách se nápoj přelije přes sítko do servírovací konvice. Aromatická káva skvělé vůně, která se v konvici optimálně rozvine, korunuje Vaši námahu.

 

Špičková káva je raritou: Ve firmě Dallmayr se používá kompozice výjimečně nejjemnější kávy z vysokohorských plantáží nejlepších pěstebních oblastí světa. V oblibě máme především špičkové druhy káv z Etiopie, pravlasti kávy.

 

DOKONALÁ, ČERSTVĚ PRAŽENÁ, ŠPIČKOVÁ KÁVA

Odborníci z oblasti kávy si předávají své zkušenosti z generace na generaci: smysl pro posouzení kvality kávy, schopnost připravovat směsi Dallmayr rozmanitých chutí, šetrný způsob pražení, které dodává kávě Dallmayr onu nezaměnitelnou chuť a vůni, stejně jako technologie, která zaručuje uchování aroma na cestě do šálku. Tento rozsáhlý proces řízení kvality se odráží ve všech výrobcích firmy Dallmayr: ať už se jedná o kávu určenou pro její milovníky doma nebo kávu určenou pro začlenění do gastronomického sortimentu – při vaření se rozvine jemná vůně a chuť, typická pro kávu firmy Dallmayr. Můžete si být jistí, že budete moci hostům vždy nabídnout dokonalý požitek z kávy, a současně je nejlepším předpokladem k tomu, že se host bude dožadovat dalšího šálku.

Informace o výrobci

Dallmayr

Dallmayr si nevybudoval své pevné místo pouze mezi čtyřmi stěnami vlastního domu, neprosadil se pouze jako největší a nejznámější firma na německém trhu kávou, významné místo zaujímá také v celém oboru gastronomie: vybrané kávové speciality jsou ceněny v klasických kavárnách stejně jako v tradičních hotelech, v nejvyhlášenìjších restauracích i v oblíbených tradičních lokálech i domácnostech. Dnes patří káva Dallmayr se svou špičkovou značkou Prodomo k předním značkovým výrobkùm na německém trhu s kávou. Alois Dallmayr Dienerstrasse 14-15, 80331, Munchen, Germany

Tento produkt zatím nikdo nekomentoval.

Napsat recenzi

Dallmayr Prodomo mletá káva 500g

Dallmayr Prodomo mletá káva 500g

100% Arabika

Dallmayr Prodomo je směs prvotřídní mleté kávy z vybraných druhů odrůd kávy pěstovaných ve vysokohorských oblastech.

Dodání do 90 min

Expresní Messenger po Praze

Doprava zdarma

Při odběru zboží nad 3000 Kč

Odběrná místa

Naše kamenná prodejna a 400+ výdejních míst po celé ČR a SK

Milujeme kávu

A to jako rodinná firma s tradicí již 25 let

Oficiální distributor

Nabízíme všechny světové značky kávy a kávovarů