Kimbo Superior Blend zrnková káva 1kg

"Nezaměnitelné aroma" Vyvážená směs složená především z kávových zrn druhu Arabika, pro náročné milovníky kávy. Káva Kimbo Superior Blend z řady Espresso Bar pro přípravu espressa s nezaměnitelným aroma a zejména sladkou, jemnou a svůdnou chutí.

Více informací
Není skladem
Tisk
Sdílet s přáteli
434 Kč s DPH

Parametry zrnkové kávy Kimbo Superior:

 

  • 70% Arabica a 30% Robusta
  • Balení 1 kg

 

Pražená v italské Neapoli dle starých tradic, Kimbo patří spolu se značkami Illy a Lavazza mezi milovanou a vyhledávanou kávu, která přináší výraznou a plnou chuť. Cesta kávy Kimbo začíná na plantážích v producentských zemích, kde jsou vybrány ty nejlepší odrůdy kávy a končí v Neapoli v závodě Caffe Kimbo, kde je s využitím špičkových technologií pražena podle staré neapolské tradice.

Zde se setkává sladká chuť brazilských káv s jemností káv kolumbijských, pikantní vůně indických káv, plné tělo africké kávy Robusta nebo výrazné kyselosti kávy z Kostariky a Guatemaly. Caffe Kimbo může nabídnout svým zákazníkům mnohem více než pouhou kávu.

 

Vliv Kávy na zdraví

V současné době kávu denně konzumuje přes 70 procent všech obyvatel evropského kontinentu. Proto je potěšující, že nejrůznější nápoje připravené z kávových zrn mají příznivé účinky na lidský organizmus.

Samozřejmě pouze za předpokladu, že jsou konzumované v přiměřeném množství – optimální jsou tři šálky kávy denně.

Nejvýznamnější složkou kávy je kofein. Jeho množství je závislé na odrůdě kávovníku, způsobu pražení a postupu, kterým byl šálek s kávou připraven. Kofein má stimulační účinky na krevní oběhový systém (zlepšuje schopnost soustředit se a odbourává pocit únavy). Část kofeinu se v lidském těle dostává i do mozku, kde působí svým stimulačním účinkem a navazuje pocit dobré nálady. Káva také zvětšuje podíl žaludečních šťáv a usnadňuje nám tak trávení zkonzumovaných potravin. Z těla je kofein obvykle vyloučen po šesti hodinách. V dřívějších dobách převládal mezi lidmi rozšířeny názor o škodlivém účinku kávy, jako původce za vznik rakovinného bujení. Moderními výzkumy však byla dokázána přesně opačná vlastnost. Káva může působit preventivně proti vzniku onemocnění s rakovinným charakterem.

Nápojů s kofeinem by se však měli vyvarovat určití lidé. Velmi důrazně je nedoporučené pití kávy pro osoby s vysokým krevním tlakem. Negativní vliv má také na těhotné ženy, protože káva zvyšuje krevní tlak a mohla by vést k tvorbě krve se snížením obsahem hemoglobinu (tzv. chudokrevnost).

Informace o výrobci

Kimbo
Káva KIMBO je produktem významné italské společnosti "Café de Brasil". Tato společnost vznikla v roce 1963 v Neapoli a je již od počátku v rukou rodinného klanu Rubínů, který vytváří espreso nejvyšší kvality s důrazem na italskou tradici kvalitní kávy.

Tento produkt zatím nikdo nekomentoval.

Napsat recenzi

Kimbo Superior Blend zrnková káva 1kg

Kimbo Superior Blend zrnková káva 1kg

"Nezaměnitelné aroma" Vyvážená směs složená především z kávových zrn druhu Arabika, pro náročné milovníky kávy. Káva Kimbo Superior Blend z řady Espresso Bar pro přípravu espressa s nezaměnitelným aroma a zejména sladkou, jemnou a svůdnou chutí.

Dodání do 90 min

Expresní Messenger po Praze

Doprava zdarma

Při odběru zboží nad 2000 Kč

Odběrná místa

Naše kamenná prodejna a 400+ výdejních míst po celé ČR a SK

Milujeme kávu

A to jako rodinná firma s tradicí již 25 let

Oficiální distributor

Nabízíme všechny světové značky kávy a kávovarů