Dallmayr Crema d´Oro 1kg

100% Arabika

Zrnková káva Dallmayr Crema d'Oro je jemně pražená. V dané cenové relaci se jedná o velmi dobře a kvalitně zpracovanou kávu. Jemné pražení zajišťuje vyvážené aroma, pěna je bohatá a sametově jemná.

Více informací
Skladem
Tisk
Sdílet s přáteli
318 Kč s DPH

Výsledkem pečlivého sladění směsi nejvybranějších zrn a šetrného pražení je sametově jemná, světlá pěna a vyvážené aroma. Jedná se o kávu vhodnou jak pro přípravu v kávových automatech tak i pro přípravu espressa.  

 

+++     středně silná káva

++++   velmi pěkná pěna

+++     střední obsah kofeinu

++++   velmi dobrá pro kávové automaty

++++   velmi dobrá pro espresso

++++   velmi dobrá pro cappuccino nebo Latte Macchiato

+++     dobrá jako ranní káva

 

 

V roce 1933 přišel mladý obchodník s kávou Konrad Werner Wille z Brém do bavorského Mnichova s úkolem, aby v Domě lahůdek Dallmayr zřídil speciální oddělení kávy. Pod heslem "Brémské umění míchání a jihoněmecká láska ke kávě" vyvinul sortiment kávy na nejvyšší úrovni. Nakupoval surovou kávu, sám obsluhoval pražící stroj a organizoval prodej. Vytvořil své speciální směsi a zásoboval jimi přední kavárny a hotely. Zrodila se značka "Dallmayr Kaffee" a daleko proslavila jméno exkluzivního lahůdkářství. Druhá světová válka byla pro firmu a její spolupracovníky nejhorším obdobím. Sídlo firmy v ulici Dienerstraße bylo v roce 1945 zcela zničeno.

 

Káva, která se mezitím stala ekonomickým pilířem podniku, byla ke koupi jenom na černém trhu. Rekonstrukce domu i s jeho uměleckou fasádou byla dokončena počátkem 50. let a věhlas jednoho z předních Domů lahůdek se začal znovu upevňovat. V poválečné době se obchod s kávou rozvíjel zvlášť úspěšně a brzy dobrá pověst firmy provázela lahůdky i kávu stejným dílem.

 

Počátkem 60. let vznikla v mnichovské čtvrti Giesing největší a nejmodernější pražírna kávy v Jižním Německu a značka „Dallmayr Kaffee“ se stala v celém Bavorsku pojmem, především však rychle se šířící specialita prodomo (přeloženo: pro vlastní dům), kterou Konrad Werner Wille v té době vytvořil.

 

V r. 1985 byla divize kávy z celkového podniku vyňata a byla vložena do nově založené veřejné obchodní společnosti Alois Dallmayr Kaffee OHG. Již po krátké době bylo dosaženo cíle dále rozvíjet obchod s praženou kávou a rozšířit její odbyt za hranice Bavorska. Dnes patří káva Dallmayr se svou špičkovou značkou prodomo k předním značkovým výrobkům na německém trhu s kávou.

 

Odborníci na kávu si předávali zkušenosti z generace na generaci: kontakty na nejlepší pěstitele kávy z celého světa, cit pro rozpoznání kvalitní kávy, schopnost zkomponovat různé chuťové varianty směsí Dallmayr, umění pražení, které je rozhodující pro aroma a chuť všech druhů káv Dallmayr. Těchto zkušeností a dovedností využívá výrobce kávy Dallmayr i dnes za podpory nejmodernější technologie.

 

Postup pražení používaný firmou Dallmayr umožňuje zachovat plné aroma: kávové boby se šetrně upraží, pak se pečlivě přeberou, umelou s ohledem na uchování vůně a zabalí se. Nepřetržité kontroly v celém výrobním procesu zajišťují dodržování standardu kvality Dallmayr. Denně se upraží asi 200 tun kávy Dallmayr, která se prodává ve speciálním oddělení kávy vlastního Domu lahůdek v mnichovské Dienerstraße, v obchodech s potravinami, v obchodních domech i v předních lahůdkářstvích po celém Německu.

Informace o výrobci

Dallmayr

Dallmayr si nevybudoval své pevné místo pouze mezi čtyřmi stěnami vlastního domu, neprosadil se pouze jako největší a nejznámější firma na německém trhu kávou, významné místo zaujímá také v celém oboru gastronomie: vybrané kávové speciality jsou ceněny v klasických kavárnách stejně jako v tradičních hotelech, v nejvyhlášenìjších restauracích i v oblíbených tradičních lokálech i domácnostech. Dnes patří káva Dallmayr se svou špičkovou značkou Prodomo k předním značkovým výrobkùm na německém trhu s kávou. Alois Dallmayr Dienerstrasse 14-15, 80331, Munchen, Germany

Tento produkt zatím nikdo nekomentoval.

Napsat recenzi

Dallmayr Crema d´Oro 1kg

Dallmayr Crema d´Oro 1kg

100% Arabika

Zrnková káva Dallmayr Crema d'Oro je jemně pražená. V dané cenové relaci se jedná o velmi dobře a kvalitně zpracovanou kávu. Jemné pražení zajišťuje vyvážené aroma, pěna je bohatá a sametově jemná.

Dodání do 90 min

Expresní Messenger po Praze

Doprava zdarma

Při odběru zboží nad 3000 Kč

Odběrná místa

Naše kamenná prodejna a 400+ výdejních míst po celé ČR a SK

Milujeme kávu

A to jako rodinná firma s tradicí již 25 let

Oficiální distributor

Nabízíme všechny světové značky kávy a kávovarů